Typy bukmacherskie

Typy bukmacherskie to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów układanki pod tytułem „zarobić pieniądze dzięki zakładom bukmacherskich”. Niestety ten jeden z najważniejszych czynników ciągle pozostaje bardzo zaniedbany przez graczy, co skutkuje wielkim minusem finansowym na koniec naszej gry.

Ludzie błędnie podchodzą do tematu typów bukmacherskich uważając, że wystarczy wytypować prawidłowe według nas wskazania. Niestety wpływ subiekcji na ocenę szans poszczególnych drużyn może mocno zaważyć na realnej ocenie prawdopodobieństwa, co przekłada się na nierzetelną ocenę szans, a tym samym postawienie mało wartościowego zakładu.

Na pewno mogliście przekonać się o tym niejednokrotnie – Wasza ulubiona drużyna, Wasz żelazny faworyt czy Wasza reprezentacja narodowa miała wygrać spotkanie, ale tak się nie stało. Czy rzeczywiście prawidłowo oceniliście szansę na ich zwycięstwo czy może zostały one zawyżone ze względu na sympatię do jednej z drużyn ?

Kluczem do prawidłowej oceny typów bukmacherskich jest skonfrontowanie kursu oferowanego na dane zdarzenie z realnym prawdopodobieństwem. O ile z kursem nie mamy problemu, bo jest to oczywiście informacja jawna, o tyle wyznaczenie prawdopodobieństwa jest największym kłopotem, bo jak ocenić szanse na zwycięstwo Arsenalu z West Ham? 10, 50 a może 70 % ? Skąd mamy to wiedzieć ? Jeśli będziemy potrafili ocenić prawdopodobieństwo lub znajdziemy źródło, które nam to podpowie to będziemy na dobrej drodze do zarobienia pieniędzy.

typy bukmacherskie liga angielska

Elementem odróżniającym osoby zarabiające na zakładach bukmacherskich od znacznej większości, która pieniądze traci jest umiejętność analizy czy dane typy bukmacherskie są warte gry, inaczej mówiąc czy są one wartościowe.

Co z tego, że Arsenal ma 70 % szans na zwycięstwo w meczu z West Ham ? Dla niedoświadczonego typera te wysokie prawdopodobieństwo może być zachęcające. Dla profesjonalnego gracza tylko wtedy kiedy kurs oferowany na zwycięstwo londyńczyków będzie odpowiednio wysoki.

Przyznajmy, że 70 % szans na zwycięstwo przy kursie 1.1 na samą logikę powoduje, że musimy ten typ ocenić jako mało wartościowy. Jeśli jednak kurs wynosiłby przynajmniej 2.0, to ten typ byłby już bardzo atrakcyjny.

Musimy dążyć do odszukania typów bukmacherskich, których prawdopodobieństwo przy określonym kursie jest maksymalnie wysokie, ale wynoszące przynajmniej więcej niż 1 po wyliczeniu równania prawdopodobieństwo pomnożone przez kurs. Takie typy bukmacherskie określamy jako wartościowe. Nie oznacza to, że każdy z takich typów przyniesie nam wygraną, ale oznacza, że są one opłacalne – można dzięki nim zarobić w przeciągu długiego okresu czasu. Przestawiając ten przykład na realne życie możemy powiedzieć, że w jednym sklepie kupimy kawę za 2 zł, a w innym ten sam produkt za 20 zł – jeden z nich jest opłacalny, a drugi nie, prawda ?

Wiemy zatem, że kluczem do zarobienia pieniędzy dzięki zakładom bukmacherskich jest wyszukanie wartościowych typów, o odpowiednio wysokim kursie przy stosunkowo wysokich szansach trafienia. Najcięższe jednak w tym wszystkim jest określenie prawdopodobieństwa, co jest sprawą kluczową.

Reklamy