Liga angielska

Najbardziej prestiżowa i pożądana przez kibiców całego świata, czyli liga angielska, którą śledzić pragną miliony osób na świecie. Chociaż wyniki angielskich drużyn niestety nie potwierdzają popularności swojej ligi wynikami osiąganymi na europejskich arenach, to jednak w Premier League gra większość najlepszych piłkarzy świata.

To co urzeka w lidze angielskiej to przede wszystkim niesamowite tempo w jakim toczone są mecze, praktycznie każde spotkanie to pełne 90 minut dynamicznej rozgrywki, akcji pod obiema bramkami i zwrotów akcji. W lidze angielskiej cudowne jest to, że w meczu beniaminka czy ostatniej drużyny z liderem, mistrzem może dojść do niespodzianki. Mecze często przypominają otwartą wymianę ciosów.

Taka gra po prostu musi przypadać do gustu fanom piłki nożnej i tych, którzy kochają emocje. Z powodu wielkich emocji, które pojawiają się niemal w każdym spotkaniu na angielskich boiskach, Premier League cieszy się właśnie tak wielką popularnością.

Liga Angielska (Premier League) typy

Kluby angielskie zarabiają gigantyczne pieniądze, przede wszystkim dzięki wielkim finansom napływającym z tytułu praw telewizyjnych. To pozwala im zatrudniać większość najlepszych piłkarzy świata, a za „przeciętniaków” płacić po kilkanaście milionów funtów ! Co szokujące to fakt, że od najbliższego czasu skala ich działania będzie jeszcze bardziej zintensyfikowana, ponieważ dochody z praw telewizyjnych będą znacznie wyższe, co spowoduje, że praktycznie nikt na świecie nie będzie mógł równać się z finansami angielskich potęg.

Śp. Kazimierz Górski powiedział kiedyś, że „gdyby pieniądze decydowały w piłce nożnej, to mistrzem świata byłaby Arabia Saudyjska”. Chociaż z jednej strony nie można zaprzeczyć jakoby petrodolary City czy PSG pomogły im się wzbić na szczyt, to jednak jest to również racja, bo są kluby, które bez tak wielkich dotacji są lepsze i potrafią utrzymywać się na szczycie przez znacznie dłuższy czas.

Angielskie zespoły strasznie zawodzą w ostatnich latach w europejskich rozgrywkach – czy to Lidze Mistrzów, czy Lidze Europy. O ile traktowanie dawnego Pucharu Uefa po macoszemu może być zrozumiałe, to jednak nikt nie uwierzy w to, że zadufanym we własnej lidze Anglikom nie zależy by pokonać Barcelonę, Real czy Bayern Monachium w Lidze Mistrzów. Zespoły z Premier League na ten czas są po prostu zbyt słabe na takie wyzwanie.

Charakterystyczną cechą dla Premier League jest dość spory procent zwycięstw gospodarzy, często nawet nie będącymi faworytami, co może być świetną wskazówką, dla tych, którzy chcą stworzyć SYSTEM BUKMACHERSKI oparty o TYPY na ligę angielską. W opisywanych rozgrywkach pada również dużo bramek, a także jak już wspomniano notuje się wiele zwrotów akcji, więc typy na „wygra spotkanie mimo utraty pierwszej bramki” są również ciekawym pomysłem na zarobienie kilku ładnych złotych.

Chociaż na przestrzeni sezonu pozycje większości drużyn ulegają częstym roszadom, to jednak od kilku dobrych lat takie ekipy jak Chelsea, Arsenal, United, City, Liverpool dzielą między sobą tak zwane TOP4, czyli pierwsze cztery pozycje gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. Koniec końców, okazują się one najsilniejsze, aczkolwiek obecny sezon pokazuje, że ten trend może nieco się odwrócić.

Reklamy